خرید و فروش مس سولفات

 • خانه
 • مقالات
 • سولفات مس چیست

سولفات مس

خرید و فروش سولفات مس


با توجه به نوسانات قیمت مس سولفات به صورت روزانه متغیرمیباشد . لذا از کلیه شرکت ها و افرادی که قصد خرید سولفات مس را دارند خواهشمندیم با واحد فروش تماس گرفته و قیمت بروز را داشته باشند . محصولات این شرکت قابل عرضه به کلیه نقاط ایران در کمترین زمان میباشد . لازم به توضیح است محصول سولفات مس با نام های کات کبود - سولفات مس 5 آبه و دو آبه copper sulfate و copper oxide  نیز نامیده می شود  

سولفات مس، همچنین به عنوان کات کبود نیز شناخته شده است. ترکیب شیمیایی آن متشکل از مس، گوگرد و اکسیژن است که فرمول شیمیایی آن CuSO4 است. سولفات مس، یک ماده بلوری بی بو، رنگ آبی روشن، سمی و کار کردن با آن بی خطر نیست. این فلز با استفاده از اسید سولفوریک گرم یا متبلور از فلز مس ساخته شده است اکسید آن با اسید سولفوریک رقیق شده است. معمولا سولفات مس برای استفاده در آزمایشگاه خریداری می شود.
سولفات مس یک ترکیب غیر معدنی است که گوگرد را با مس ترکیب می کند. این می تواند باکتری ها، جلبک ها، ریشه ها، گیاهان، حلزون ها و قارچ ها را از بین ببرد. سمیت سولفات مس بستگی به محتوای مس دارد. مس یک ماده معدنی ضروری است. این را می توان در محیط، غذاها و آب یافت. سولفات مس برای استفاده در محصولات آفت کش در ایالات متحده از سال 1956 ثبت شده ا

سولفات مس در استخر

سولفات مس در استخرها برای از بین بردن جلبک ها مورد استفاده قرار می گیرد. به گفته ی مجله بهداشت عمومی آمریکا سولفات مس در استخرهای شنا تنها به عنوان یک روش برای کنترل رشد جلبک ها باید استفاده شود و نباید به عنوان روشی برای از بین بردن جلبک ها به طور منظم در استخرها استفاده شود. با ارزیابی درست میزان قلیایی بودن استخر، می توان مقدار سولفات مس مورد نیاز برای کنترل جلبک ها به استخر اضافه نمود.
 1.  در ابتدا باید میزان قلیایی بودن استخر تعیین شود تا بتوان میزان سولفات مس را که باید در استخر اضافه شود مشخص شود.
 2. اضافه کردن سولفات مس براساس میزان قلیایی بودن آب استخر، در صورتی که میزان اسیدی بودن آب استخر کمتر از 50ppm یا بالاتر از 200ppm باشد سولفات مس را به استخر اضافه نکنید.
 3. از دستکش و محافظ چشم استفاده کنید.
 4. سولفات مس را با آب کافی برای مخلوط کردن بلورهای آبی رنگ آن مخلوط کنید.
 5. محلول به دست آمده را در یک بطری پلاستیکی اضافه کنید
 6. محلول را در استخر شنا بپاشید به طوری که آب استخر به طو کامل و یکنواخت با محلول سولفات مس پوشیده شود.منبع

جرم مولی :


None Whater With water
Face: پودری و سفید رنگ Face: پودری و آبی رنگ
جرم مولکولی: 159.609 g/mol جرم مولکولی: 249.685 g/mol
دانسیته: 3.60 g/cm3  دانسیته: 2.286 g/cm3

سولفات-مس-چیستبرخی از محصولات که حاوی سولفات مس هستند چیست؟

محصولات حاوی سولفات مس می تواند مایع، گرد و غبار یا کریستال باشد. بعضی از محصولات حاوی سولفات مس برای استفاده در کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرند.

چگونه سولفات مس کار می کند؟

مس در سولفات مس به پروتئین ها در قارچ ها و جلبک ها متصل می شود. این باعث آسیب به سلول های قارچ ها و جلبک ها شده و آن ها را سوراخ و می کشد. در حلزون ها، مس عملکرد عادی سلول های پوست و آنزیم ها را مختل می کند.

برخی از علائم و نشانه ها از مواجه شدن کوتاه مدت با سولفات مس چیست؟

سولفات مس ممکن است موجب تحریک شدید چشم شود. خوردن مقدار زیادی سولفات مس منجر به تهوع، استفراغ و آسیب به بافت های بدن، سلول های خونی، کبد و کلیه می شود. با قرار گرفتن در معرض شدید، شوک و مرگ ممکن است رخ دهد.
سولفات مس بر روی حیوانات به شیوه ای مشابه تاثیر می گذارد. علائم مسمومیت در حیوانات شامل عدم اشتها، استفراغ، کم شدن آب بدن، شوک و مرگ باشد. اسهال و استفراغ ممکن است سبز یا آبی رنگ باشد.

چه اتفاقی می افتد هنگامی سولفات مس وارد بدن می شود؟

مس یک عنصر ضروری است و به سلامت بدن کمک می کند. بدن انسان محیط داخلی خود را جهت حفظ تعادل مس تنظیم می کند. سولفات مس در صورت خوردن یا استنشاق جذب بدن می شود. سپس به سرعت وارد جریان خون می شود. هنگامی که مس وارد بدن می شود، در سراسر بدن حرکت می کند. سپس به پروتئین ها متصل می شود و وارد ارگان های مختلف بدن می شود.
مس زیاد از بدن دفع می شود و معمولا در بدن ذخیره نمی شود. مس در کبد جمع آوری می شود، اما می توان آن را در ترشحات معده، استخوان، مغز، مو، قلب، روده، کلیه ها، عضلات، ناخن، پوست و طحال یافت. مس عمدتا از مدفوع دفع می شود.
مقدار کمی نیز می تواند از طریق مو و ناخن حذف شود. محققان دریافتند که برای دفع نصف دوز مس از بدن 13 تا 33 روز طول می کشد.
 کاربردهای سولفات مس

از جمله کاربردهای سولفات مس به شرح زیر می باشد:
 • عامل ضد عفونی کننده
 • در فرآیندهای آبکاری (فرایند روکش دهی فلزی)
 • عامل ضد قارچ برای استفاده موضعی
 • درمان کمبود مس
 • درمان " Proud Flesh" در اسب ها
 • قلم زنی
 • رنگ زنی
 • از سولفات مس برای تشخیص کم خونی در آزمایش خون استفاده می شود. 
 • برای از بین بردن قارچ پای ورزشکاران استفاده می شود
 • سولفات مس در کپسول Kwik Stop برای جلوگیری از خونریزی سطحی در حیوانات استفاده می شود.
 • برای از بین بردن جلبک به آب استخرها اضافه می شود، هر 10 تا 15 روز یکبار به آب استخر اضافه کرده و تا 12 ساعت در آن آب شنا نکنید.
 • سولفات مس پنج آبه یک قارچ کش قوی می باشد، برای کنترل انواع قارچ ها در میوه ها استفاده می شود.
 • سولفات مس رشد ریشه های درختان در خطوط فاضلاب را کنترل می کند. اکثر گیاهان برای زنده ماندن نیاز به مقدار کمی مس نیاز دارند با این وجود غلظت بالای مس به ریشه های گیاهان آسیب وارد می کند.

سولفات-مس-و-کشتن-قارچپزشکی و درمان خانگی:

 1. درمان زگیل: مقداری از سولفات مس را با آب مخلوط کرده و به صورت خمیر در آورده و آن بر روی زگیل قرار دهید.
 2. دفع دندان درد: مقداری از سولفات مس را با پنبه به مدت 4 ثانیه بر روی حفره قرار داده، سپس دهان خود را کاملا بشویید
 3. قارچ پای ورزشکاران: یک قاشق چای خوری را در حوضچه یا سطل آب گرم اضافه کرده و پای خود را هر روز به مدت 10 دقیقه  قرار دهید، این باعث می شود قارچ پای شما کشته شود.
 4. در گذشته از سولفات مس برای درمان انواع زخم ها از جمله زخم معده استفاده می شود. 
هشدارها و اقدامات احتیاطی:
 • قرار گرفتن در معرض مسمومیت با سطح پایین مس می تواند منجر به کم خونی شود
 • سم پاشی با مخلوط بردو می تواند بر روی کبد تاثیر مخرب داشته باشد
 • سیگنال هشدار دهنده " DANGER " بر روی برچسب های تمام محصولات پایان سولفات مس حاوی 99 درصد ماده فعال در فرم کریستالی ظاهر می شود.
 • چکمه ها، دستکش های محافظ و عینک باید توسط هر کسی که از این مواد استفاده می شود استفاده کند. اگر پوست آلوده باشد، باید پوست را بلافاصله شستشو داده و لباس های کار را هر روز تغییر دهید اگر احتمالا احتمالا آلوده به سولفات مس باشد.
 • سولفات مس آثار مضر است. مسیرهای معمولی که انسانها می توانند سمی در معرض سولفات مس را دریافت کنند، از طریق تماس با چشم یا پوست و همچنین با تزریق پودر و گرد و غبار است. تماس با پوست ممکن است باعث خارش یا اگزما شود. تماس چشم با سولفات مس می تواند باعث ایجاد ملتحمه، التهاب پلک ها، زخم و ابری شدن قرنیه شود.
 • سولفات مس برای اهداف حمل و نقل به عنوان یک ماده خطرناک یا زباله های خطرناک طبقه بندی می شود. این ممکن است خطرناک باشد برای سلامتی، ایمنی و یا اموال، هنگام حمل. سولفات مس برای لوله های فولادی، آهن و گالوانیزه بسیار خورنده است. این نباید در ظروف فلزی ذخیره شود.
 • سوزاندن سولفات مس ممكن است گازهاي حساس يا سمي ايجاد كند و آلودگي آن ممكن است از طريق كنترل آتش يا آب رقيق شود.
 • سولفات مس آثار مهمی دارد. گزارش های خودکشی در اثر مصرف مقادیر گرم این مواد گزارش شده است. برخی از نشانه های مسمومیت شامل طعم فلزی در دهان، سوزش درد در قفسه سینه و شکم، تهوع شدید، استفراغ، اسهال، سردرد، عرق کردن، شوک، قطع ادرار به دنبال زرد شدن پوست است. آسیب به مغز، کبد، کلیه ها و معده و روده ها ممکن است در مسمومیت با مس سولفات رخ دهد.
 • سولفات مس می تواند به پوست و چشم ها آسیب برساند. به راحتی از طریق پوست جذب می شود و می تواند یک درد سوزش همراه با علائم شدید مسمومیت از مصرف غذا ایجاد کند. تماس با پوست ممکن است باعث خارش یا اگزما شود. تماس با چشم با این ماده می تواند موجب: ملتحمه، التهاب لایه برداری پلک، افزایش مایع مایع در پلک؛ خرابی بافت قرنیه به علت شکاف، یا زخم، در غشای مخاطی چشم؛ و پوشیده شدن قرنیه.
 • سولفات مس برای ماهی بسیار سمی است. سولفات مس برای بی مهرگان آبزی، مانند خرچنگ، میگو و صدف، سمی است.
 • زنبورها به وسیله ترکیبات قوی و متشکل از آب در معرض خطر هستند، مانند ترکیبی از سولفات مس، آهک و آب بوردو.
 • سولفات مس و قارچ کش های مشابه برای گوسفند و جوجه ها در مزارع به میزان نرمال سمی بوده است.
 • اکثر حیوانات حیوانی در خاک، از جمله کرم های خاکی بزرگ، با استفاده گسترده از قارچ کش های حاوی مس در باغچه ها حذف شده اند.