7 دلیل برای نگه داشتن سولفات مس در خانه | 7 Reasons to Keep Copper Sulfate at Home

  • خانه
  • مقالات
  • 7 دلیل برای نگه داشتن سولفات مس در خانه

کاربرد سولفات مس در خانه

سولفات مس یک ترکیب غیر معدنی مشتق شده از ترکیب مس و گوگرد می باشد. سولفات مس، یک نمک به رنگ آبی روشن است.
  1. کود و قارچ کش: سولفات مس در کشاورزی بیشترین کاربرد را دارد که دارای وظایف متعددی در طول مراقبت و مدیریت محصولات می باشد. سولفات مس اغلب به عنوان کود مورد استفاده قرار می گیرد و محتوای مس موجود در خاک را افزایش می دهد. این می تواند به اصلاح خاک های اسیدی کمک کند و به ایجاد یک محیط مناسب برای رشد گیاه کمک کند. علاوه بر این، سولفات مس را می توان برای رفع کپک گیاهان، لکه های برگ، آفت و پژمردگی درختان میوه، برنج و سبزیجات استفاده کرد.
  2. پاکسازی لوله: سولفات مس به عنوان یک ترکیب قوی، سولفات مس را می توان برای حل مشکلات موجود در لوله ها استفاده کرد. سولفات مس برای از بین بردن رشد ریشه ها از لوله ها به طور خاصی تاثیر گذار است و ریشه ها را با خیال راحت و سریع می کشد. با توجه به حداقل جذب مورد نیاز برای ایجاد مرگ و میر در ریشه، استفاده از سولفات مس، به درخت آسیب نمی رساند.
  3. تصفیه آب: جلبک ها می توانند مشکل ساز باشند، مشکلات مربوط به کیفیت آب در حوضچه ها و دریاچه ها را ایجاد می کنند. به منظور از بین بردن جلبک ها بدون زیان رسیدن به ماهی و دیگر جوامع حیوانی، سولفات مس را می توان به آب اضافه کرد. مس در مواردی با مقادیر قلیایی بیش از 50 قسمت در میلیون مناسب است. قلیائیت زیر این مقدار ممکن است حساسیت مس را افزایش دهد و خطر مسمومیت مس را افزایش دهد.
  4. کنترل آفات: برای کنترل آفات، سولفات مس را می توان برای از بردن آفات درختان و باغ های استفاده کرد. یک ترکیب مخلوط مس سولفات مس با استفاده از مخلوط بردو برای از بین بردن حلزون ها به طور مستقیم به تنه درختان پاشیده می شود.
  5. قلم زنی: ترکیب مخلوط سولفات سدیم با استفاده از ترکیبی از سولفات مس، کلرید سدیم و آب تشکیل می شود که منجر به علامت های زیبایی بر روی فلز می شود.
  6. علوم سرگرم کننده: ترکیبات شیمیایی فقط برای اهداف عملی نمی باشد. سولفات مس نیز در آزمایش های علمی، از جمله ایجاد بلورهای آبی زیبا می شود. سولفات مس را داخل شیشه بگذارید، با آب مخلوط کنید، و تماشا کنید و منتظر بمانید. بعد از یک ساعت، کریستال شروع به تشکیل می دهد. هنگامی که یک شکل و اندازه مطلوب به دست می آید، کریستال ها را به آرامی از شیشه جدا کرده و آن را روی دستمال کاغذی خشک کنید. از کشاورزی تا قلم زنی، سولفات مس یک ترکیب همه کاره، انعطاف پذیر و موثر است که کاربردهای بی شماری خواهد داشت.